17 вересня 2015 р. відбулось офіційне відкриття Четвертого Всеукраїнського музейного фестивалю «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї».
Фестиваль об'єднав 83 музеї України, заповідники, громадські організації, видавництва, близько 180 осіб – працівників музейної галузі. Музеї подали 144 заявки на фестивальні конкурси: 32 виставки, 62 видання та 50 впроваджень дитячих програм. Учасники Фестивалю мали можливість спілкування та обміну досвідом під час презентації різних конкурсів.
Експертну раду конкурсу очолював Юрій Савчук (к.і.н., науковий співробітник Інституту історії України НАН України). Також до неї входили Анатолій Янковський (музеолог, екс-директор Харківського історичного музею, директор компанії Дизайн Імідж у м. Харкові), Василь Рожко (начальник Управління музейної справи та нормативно-методичного забезпечення переміщення культурних цінностей Міністерства культури України), Леся Гасиджак (начальник інформаційно-аналітичного відділу ГО «Український центр розвитку музейної справи), Людмила Маркова (музейник з 50-річним стажем), Павло Гудімов (куратор, культуролог, керівник Арт-Центру Я-галерея) та Олександр Антонець (художник-оформлювач, директор майстерні музейних проектів). У прес-конференції, що відкрила фестиваль, взяв також участь Перший заступник Міністра культури України Ігор Ліховий.
В перший день роботи форуму відбулась презентація конкурсних міні-експозицій. Ново московським міським історико-краєзнавчим музеєм була представлена міні-експозиція «Дорогою спасіння», присвячена подіям евакуації Новомосковського дитячого будинку на Північний Кавказ в серпні- вересні 1941 року. В експозиції були представлені документи, фотографії, дитячі іграшки, подорожній щоденник одного з вихователів дитячого будинку та ін. Експозиція відображає долі дітей у період Другої світової війни, та є актуальною і сьогодні, в складні часи для вимушених переселенців зі сходу України, серед яких, на жаль, чимало дітей.
18 вересня відбувся Конкурс музейного промоушену та Конкурс музейних видань. У цих конкурсах співробітниками Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею було презентувано збірку науково-публіцистичних нарисів, де відображається історія При самарського краю в часи Громадянської війни, Голодоморів, репресій 30-х років та Другої Світової війни та комплект листівок «Митєвості минулого» з видами міста Новомосковська кінця ХІХ – початку ХХ ст.
На конкурсі музейного промоушену представлено проект «Чарівна майстерня» - програму майстер класів з різних технік декоративно прикладного мистецтва для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими потребами та представлення творчих робіт учасників проекту на Всеукраїнському фестивалі Святого Миколая у м. Києві.
19 вересня музейники були запрошені до участі у двох круглих столах на теми: «Комплектування дитячих музейних колекцій» та «Компютерні технології для дитячої аудиторії». Спеціально з нагоди свята музейники мали нагоду стати учасниками інтерактивної акції «Ніч музеїв – на біс!», а 20 вересня відвідали Національний заповідник «Хортиця».
21 вересня 2015 р. Було підведено підсумки роботи та оголошено переможців конкурсних програм IV Всеукраїнського музейного фестивалю.
|